Як купити товар дешевше, ніж у магазині? Зловити гарну знижку, натрапити на акційну пропозицію або придбати гуртом. Спільні купівлі – це чудова можливість купувати предмети споживання без численних націнок, та ще й не виходячи з дому. У цій статті ми розглянемо особливості таких купівель, їхні переваги та недоліки.
Спільні купівлі та система їхньої організації
СК об’єднують людей, які хочуть придбати товар за гуртовими цінами безпосередньо у виробника або великого гуртовика. Іноді для отримання гарної ціни достатньо купити невелику партію товару, буває, виробник реалізує продукцію з великою знижкою лише великим гуртом.
Ціна в СК однозначно нижча, ніж у стаціонарних магазинах або на маркетплейсах, де речі чи техніка продаються поштучно. Роздрібна ціна формується з урахуванням витрат на утримання складу, оренди, купівлі обладнання, зарплати співробітників, відрахувань до бюджету та інших витрат, тому може сягати навіть 300% від гуртової вартості. Щоб не переплачувати, люди охоче об’єднуються у групи або відвідають сайти для організації спільних купівель.
Керує процесом людина, яка займається усіма організаційними питаннями: від пошуку бажаючих до видачі товару. За свою роботу організатор отримує оргсбір, який може бути чисто символічним або становити 5-15% від суми замовлення.
Схема роботи СК проста:
- Оголошується збір на певний товар.
- Зацікавлені покупці роблять заявки.
- Як тільки збирається мінімальна партія, організатор збирає передоплату, викуповує та очікує постачання на свій розподільчий центр або склад.
- Після отримання товару, покупці забирають його особисто в організатора або отримують через пересилання поштовою компанією.
Спільні купівлі організовують приватні особи. Знайти СК можна на маркетплейсах, спеціалізованих сайтах, де представлені тисячі пропозицій з відкритими зборами, а також у соцмережах. Через СК можна придбати будь-яку продукцію: взуття, одяг, косметику, іграшки, побутову хімію, електроніку та навіть продукти харчування. Крім того, купувати гуртом можна не тільки у вітчизняних виробників, а й викуповувати товари з іноземних сайтів, що є вигіднішим для організатора СК завдяки системі додаткових заохочень від продавця.
Плюси і мінуси спільного викупу
Здавалося б, усе так просто і легко: знайти СК, зробити заявку та отримати довгоочікуваний товар. Не варто бігати торговельними центрами або просиджувати перед комп’ютером, щоб дізнаватися наявність необхідної моделі, кольору, розміру в інтернет-магазинах. Але насправді, як і будь-який бізнес, спільні купівлі мають свої недоліки.
Які позитивні сторони роботи?
- Ціна часто у кілька разів відрізняється від тієї, яку ми бачимо у магазинах.
- Можливість замовити необхідний розмір, колір, параметри.
- Імовірність отримати товари з нових колекцій задовго до їхньої появи у стаціонарних магазинах.
- Економія грошей, часу та нервів.
Серед недоліків СК можна виокремити такі:
- Неможливість обміну або повернення.
- Імовірність відсутності необхідного товару або моделі на складі виробника або дилера.
- «Очікування» і «реальність» можуть сильно відрізнятися, бо товар замовляється за каталогом без «живих» фото та примірки.
- Термін отримання покупки залежить не тільки від постачання товару, а й від часу збору мінімальної партії, необхідної для викупу.
- Немає гарантії, що під час відвантаження постачальник не наплутає з моделлю, яку потім неможливо буде повернути або обміняти.
Якщо товар не підходить, оплата за товар та оргсбір не повертаються, але організатор допомагає «прилаштувати» невдалу купівлю. Оголошення про прольоти публікують на маркетплейсах, у соцмережах, форумах, також доречне «сарафанне радіо».
Робота в СК підходить абсолютно всім: студентам, мамам у декреті, пенсіонерам, домогосподаркам. Організатор спільних купівель може починати свою роботу без вкладень і з мінімальними ризиками. Однак, щоб розраховувати на гідну винагороду, знадобиться терпіння, організаторські здібності, вміння домовлятися та здатність вирішувати конфліктні ситуації.