Існування бренду без логотипа немислимо. Але зображувати його слід правильно, інакше впізнаваність втратиться. Для цього і створюють логобук. Сформований один раз, він допоможе заощадити безліч часу і не припуститися помилок, пов’язаних з використанням лого. Замовити створення повноцінного логобука можете у компанії Fractus.
Що таке логобук і в чому його специфіка
Logobook у дослівному перекладі означає «книга логотипу». Неважко здогадатися, що логобук – це інструкція з коректного використання лого у всіх сферах: інтернеті, пресі, рекламі, документації, на сувенірах. Логотип працює в компанії різноманітних елементів, а не самостійно. Тому в інструкції регламентовано абсолютно все. Вона складається з кількох розділів.
Опис
У розділі заначена сама суть логотипу: його основний графічний символ, докладні характеристики, дескриптор (підпис). У цій частині логобук доносить основне посилання логотипа. Крім того, передбачено написання для іноземних ринків.
Розміри
Версій у логотипа може бути декілька – для різних макетів. Це стандартний, вертикальний, горизонтальний, круглий (для аватарки соцмереж), мінімальний (для фавікона сайту розміри показані в пікселях, для друкарні – в міліметрах). Однак зазначено головне: пропорції. Співвідношення сторін чітко прописані та непорушні. Створюють геометрично правильний логотип за допомогою модульної сітки.
Кольори
У розділі вказані основні фірмові кольори і додаткові версії: монохромна, відтінки сірого, негатив. Позначені допустимі поєднання кольорів. Із метою коректного відображення вказані коди Pantone, CMYK, RGB для кожного кольору.
Шрифти
Закріплено основний і додаткові шрифти. Зазначено вид і накреслення шрифтів. Вони можуть бути стандартні або створені під бренд. Бажано вказати, який вигляд мають у різному середовищі: на сувенірах, смартфоні, вивісці тощо. Шрифти мають відображати суть бренду, вписуватися в його концепцію, гармонійно поєднуватися з лого та графікою.
Вільне поле
Це фон, без якого логотип не читається. Параметри також вивірені за використання модульної сітки, і це не менше 10% висоти й ширини лого. Позначені мінімально допустимі розміри поля. Охоронне поле – частина логотипу, його також не можна порушувати.
Другорядні елементи
Усі елементи, з якими працює логотип, прописані в цьому розділі. Це візерунки, лінії, фони (однотонні, фото, малюнки) та інше. Причому підібрані найкращі рішення, з якими графічний елемент читається. До того ж можна показати, який вигляд має лого на різних поверхнях: папері, металі, кераміці, пластику тощо.
Правила неприпустимого використання
Тут не просто опис того, як робити не треба, а наочні зображення. Неприпустимо змінювати пропорції і кольору, розміщувати на непоєднуваному тлі, додавати графіку, переставляти затверджені складові на свій розсуд. Словом, у цей список потрапляє все, що не схвалено у пунктах вище.
Процес створення логобука
Якщо потрібно купити логобук, перший крок – звернення до компанії Fractus. У нас є фахівці з досвідом, які до того ж добре знаються на тенденціях. Вони досконально вивчать Ваші побажання, обговорять із Вами всі деталі, запропонують кращі рішення і візьмуться за роботу. Усі нюанси будуть прописані в договорі. Щодо питання логобук ціна, запевняємо: вона Вас влаштує.
Тому замовивши логобук, в найкоротші терміни отримаєте повний звід правил у відповідному форматі. А на додачу розумно буде замовити ще й розробку лого. У такому разі логотип буде саме таким, як бачите його Ви.