07/11/2019

Нативна реклама: влучно і ненав’язливо

повернутися до списку статей →

Реклама далеко не завжди викликає довіру і схвалення її глядачів і слухачів. Саме тому в маркетингу з’являються альтернативні способи, які покликані завуалювати її і таким чином нівелювати недоліки. Головними з них можна назвати нав’язливість і очевидність. Результатом пошуку таких засобів стала нативна реклама (також відома як природна), яка дозволяє привернути увагу до торгової пропозиції практично непомітно для потенційного покупця, ніби «мимохідь». Як їй це вдається, і які ще особливості вона має? Про це та багато іншого варто дізнатися побільше.

Що таке нативна реклама

Нативна реклама – це спосіб просування продукції в завуальованій формі, який полягає у тому, що інформація подається як невід’ємна частина каналу для її розміщення (зокрема, витримана в її стилі) і повністю зливається з загальним умістом. Це дозволяє органічно доповнити майданчик ресурсу, не привертаючи уваги до тексту, відео чи зображення як до реклами. Водночас ніхто не приховує, що це саме вона. У такий спосіб можна досягти основної мети – звести до мінімуму нав’язливість розкручування товару, а значить і відкидання потенційними покупцями. У цьому разі ставку роблять на те, що користувачі самі приймають рішення про купівлю.

Приклади нативної реклами можна зустріти всюди: в інтернеті, на телебаченні, в друкованих виданнях. Напевно кожен бачив, як його улюблений кіногерой п’є або їсть продукцію якогось бренду, або як кулінарний блогер використовує для приготування страв посуд певного виробника.

Що таке нативна реклама

Основні типи нативної реклами

Як окремий засіб просування, природна реклама з’явилася порівняно недавно, тому і виокремлення її окремих типів швидше умовне. Проте можна назвати кілька основних, насамперед це:

  • Спонсорський контент. Сюди можна зарахувати будь-які інформаційні матеріали, які розміщують на ресурсах із зазначенням спонсора (за підтримки…, на замовлення…, спонсор проекту…).
  • Рекомендований контент. Це пропозиції щодо прочитання статті або перегляду відео, наприклад, у вигляді гіперпосилання. Головне, щоб теми публікацій були схожими.
  • Просувний пост. Публікації, які з’являються в стрічці новин соціальної мережі разом з матеріалами друзів.

Переваги та недоліки нативної реклами

Нативна реклама безсумнівно має багато переваг, серед них:

  • Велике охоплення аудиторії. Оголошення розміщують на популярних майданчиках з великою кількістю користувачів, глядачів або читачів (соціальні мережі, месенджери, касові фільми, серіали, друковані видання).
  • Широкоформатність. Нативна реклама з однаковим успіхом ефективна і у вигляді тексту, зображення або відео, і в комбінованому форматі.
  • Поширеність. Якщо контент буде дійсно корисним і цікавим, а канал розміщення відповідним, то природна реклама набуде рис вірусної.
  • Підвищення лояльності. Ненав’язлива інформація про бренд формує позитивне ставлення до нього.
  • Відсутність блокування. Нативну рекламу неможна просто відключити або заблокувати за допомогою спеціальних програм, як інші види.
  • Унікальність. Якщо йдеться про дійсно корисний контент, то він має бути оригінальним, що завжди дуже цінують користувачі.

Переваги та недоліки нативної реклами

Водночас природна реклама не позбавлена і певних недоліків, серед яких варто зазначити порівняно високу вартість. Крім того, слід врахувати, що такий тип розкрутки ще не має чітко окресленого керівництва до дії, оскільки з’явився недавно. Це означає, що часто доводиться імпровізувати.

Приєднуйся та обирай тисячі товарів для опту (гурту) і дропшипінгу від українських постачальників, розширюй свій бізнес, здійснюй завантаження товарів у свій інтернет-магазин!