03/10/2019

Як вибрати маршрут для вантажоперевезення

повернутися до списку статей →

Грамотно складений маршрут – невід’ємна частина планування перевезення будь-яких вантажів. Оскільки від цього буде залежати не лише вартість доставки, а й її своєчасність та безпека. Як же побудувати маршрут, який стане оптимальним для конкретного вантажоперевезення?

Грамотно складений маршрут

Основні види маршрутів

Виокремлюють чотири основних види маршрутів, які розрізняють залежно від відстані між точкою відправлення і кінцевим пунктом. Так маршрути можуть бути міськими, коли доставку товару здійснюють у межах одного населеного пункту. Можуть бути приміськими – вантажоперевезення у радіусі 50 км від пункту відправлення. Також маршрути бувають міжміськими, якщо шлях прокладають між різними містами в межах однієї країни, і міжнародними – вантаж перевозять з однієї країни в іншу, перетинаючи кордон.

Чинники, які впливають на вибір оптимального маршруту

Для того щоб скласти маршрут, який буде максимально відповідним для перевезення конкретних вантажів, необхідно враховувати цілу низку чинників. Водночас слід розуміти, що зазвичай виконанням цього завдання займається логістична компанія. Незважаючи на це, кожен, чий бізнес, так чи інакше, пов’язаний з вантажними перевезеннями, має добре орієнтуватися у ситуації. Серед найважливіших аспектів, які впливають на вибір маршруту, можна зазначити такі як:

  • Специфіка вантажу. Тут слід брати до уваги все: тип товару, його вагу, габарити, крихкість, умови і терміни зберігання.
  • Пункти відправлення та призначення. Відстань між ними має колосальне значення. Зокрема, необхідно враховувати його межі: на території міста, області, країни, континенту… Чим більша відстань, тим більше може виникнути проблем з плануванням маршруту, особливо, коли йдеться про міжнародні відправлення, які вимагають перетину кордону.
  • Допустимі терміни доставки. Велике значення має і те, наскільки швидко має відбуватися перевезення вантажів. Для термінової доставки на велику відстань найкраще залучити повітряний транспорт.
  • Обмеження фінансових витрат. Заздалегідь прораховують не лише маршрут, а й вартість доставки. Водночас можна грамотно розставити пріоритети і спланувати шлях, який буде максимально економічно вигідним.
  • Доступність транспортних засобів. Очевидно, що якщо в розпорядженні транспортної компанії є вантажні автомобілі, то маршрут буде розрахований саме на них. Інше питання, якщо шлях має бути дуже далеким, тоді, найімовірніше, доведеться використовувати інший транспорт або навіть кілька видів засобів пересування.
  • Погодні умови. Іноді маршрут доводиться коригувати залежно від пори року і погодних умов.
  • Безпека. Очевидно, що шлях варто планувати за перевіреними місцями.

Чинники, які впливають на вибір оптимального маршруту

Як би там не було, а прокладання маршруту вимагає комплексного підходу з урахуванням усіх перерахованих вище чинників. Водночас необхідно визначити найважливіші, які стануть вирішальними у процесі планування. Наприклад, у перевезенні швидкопсувних продуктів особливу роль відіграє швидкість доставки, тому маршрут має бути складений таким чином, щоб товар надійшов до кінцевого пункту максимально швидко.

Якщо складання маршруту довіряють логістичній компанії, то попередньо варто переконатися в її надійності і досвіді у згаданому питанні.

Приєднуйся та обирай тисячі товарів для опту (гурту) і дропшипінгу від українських постачальників, розширюй свій бізнес, здійснюй завантаження товарів у свій інтернет-магазин!