17/07/2018

Шопінг у Польщі: що варто знати?

повернутися до списку статей →

Шопінг у Польщі з кожним днем отримує все більше прихильників, особливо серед жителів сусідніх країн. Однак далеко не кожен знає про всі нюанси, з якими доведеться зіткнуться під час купівлі тієї чи іншої продукції. А це часто відіграє головну роль у здійсненні вдалого придбання. Тож на які моменти варто звернути особливу увагу? Як отримати максимальну вигоду, коли купуєш товари з Польщі?

Шопінг у Польщі

Як купувати польські товари?

Найпростіше купувати товари з Польщі через інтернет. Польські інтернет-магазини часто орієнтовані на зовнішню торгівлю. Ось перелік найпопулярніших сайтів на цей час:

Іншим варіантом шопінгу у Польщі може стати самовивезення. Адже ця країна розташована по сусідству і підлягає безвізовому режиму. Тому за великого бажання і наявності закордонного біометричного паспорта можна особисто вирушити за покупками. Водночас не варто забувати, що під час вивезення товарів на суму понад 500 євро доведеться сплатити мито. За умови, що кордон перетинають частіше, ніж раз на три дні, – на суму від 50 євро.

Які товари з Польщі найвигідніші?

У Польщі найвигідніше купувати одяг і взуття місцевого виробництва, вартість яких цілком прийнятна, а якість повністю відповідає європейським стандартам. Часто дешевше тут коштує побутова техніка і автозапчастини. Великий попит також мають косметика, побутова хімія, продукти харчування з тривалим терміном придатності.

Особливості онлайн-покупок у Польщі

Небагато польських інтернет-магазинів забезпечують пряму поставку товарів в Україну. Якщо її немає, можна скористатися послугами посередника. Звичайно ж, це додаткові витрати, які зазвичай складаються з комісії – % від вартості посилки. Якщо, ти вирішив співпрацювати з посередником, варто уважно ознайомитися з умовами оплати його послуг. Тут може бути багато прихованих нюансів, які відрізняються у різних фірм. Наприклад, посередник може брати до розрахунку дорожчий тариф, ніж запропонований у Пошти Польської. Здебільшого практично всі посередники пропонують перевірку товару, його пересилання, а також зберігання та упаковку, зокрема і додаткову.

Що стосується самої покупки, то перш ніж оформити замовлення, необхідно ознайомитися з відгуками про продавця і товар в інтернеті.

Особливості онлайн-покупок у Польщі

Що таке Tax Free, і як ним скористатися?

Система Tax Free надає можливість компенсації суми ПДВ (VAT – податок на додану вартість) після особистого здійснення покупки товару. Повернути можна від 5% до 23% від вартості, залежно від типу товару. Tax Free діє не лише у Польщі, а й на території інших країн Європейського Союзу (умови можуть відрізнятися залежно від відсотка ПДВ та мінімальної вартості покупки). Врахуй, що не кожна торгова точка передбачає повернення податку, його можна оформити тільки у магазинах з надписом «Global Refund Tax Free Shopping».

Умови повернення ПДВ для Польщі:

  • Мінімальна покупка від 200 злотих.
  • Оформлення документа під час і на місці покупки.
  • Вивезення товару за межі країни протягом 3 місяців в особистому багажі.
  • Підтвердження на митниці.
  • Товар не можна використовувати і розпаковувати до моменту оформлення Tax Free на кордоні. Він має бути призначений для особистого використання, а не для продажу.

Одним словом, це означає, що повернути гроші за ПДВ може лише «мандрівник», який придбав товар для особистого користування і відвезе його у свою країну, де і буде експлуатувати.

Повернення податку може бути повним або частковим. У першому випадку тобі доведеться самостійно розбиратися у всіх тонкощах системи Tax Free і оформлювати її. А за отриманням грошей треба буде протягом 10 місяців повернутися до польського магазину (після того як перетнув кордон). Власне кажучи, для тих, хто регулярно їздить туди-сюди це не проблема.

Що таке Tax Free, і як ним скористатися
А ось тим, хто не збирається повертатися до Польщі за сумою ПДВ, найкраще скористатися послугами глобального оператора (якщо магазин це допускає). У цьому разі компанія сама оформить супровідну документацію, а ти зможеш отримати свої гроші у своїй країні (наприклад, їх перекажуть на твій банківський рахунок). Такий сервіс прискорює і спрощує процес повернення фінансів. Звичайно ж, такі послуги не безкоштовні. Зазвичай фірми беруть собі частину від ПДВ, що повертається, найчастіше вона перебуває у межах 5-7%.

Приєднуйся та обирай тисячі товарів для опту (гурту) і дропшипінгу від українських постачальників, розширюй свій бізнес, здійснюй завантаження товарів у свій інтернет-магазин!